Лист-відповідь Блаженнійшого Патріарха Феодора на лист Блаженнійшого Митрополита Епіфанія щодо дій Церкви Росії

Блаженніший Митрополите Київський та всієї України у Христі Богові вельми любий та бажаний брате і співслужителю нашого смирення владико Епіфаніє, Ваше поважне Блаженство по-братському у Господі обіймаємо та радісно вітаємо.

Цим нашим дружнім листом ми хотіли би висловити нашу глибоку вдячність за лист підтримки, який Ви надіслали щодо анти-канонічного вторгнення*  Російської Церкви в межі юрисдикції стародавнього Олександрійського Патріархату.

Ми вимушені боротися, докладаючи всіх можливих сил, з тим, щоби зберегти передані багато століть тому Богоносними Отцями канонічні привілеї Престолу Святого Марка.

Цей великодушний вияв підтримки Патріархату Олександрії та всієї Африки з Вашого боку закарбується довічно з вдячністю у пам’яті наших сердець як доказ Вашої благородної та братньої любові, але й Вашої відданості та поваги до другого за першістю Патріархату та його Предстоятеля.

Висловлюючи ще раз нашу вдячність Вашому вельми любому нам Блаженству, молимося за посилення, збереження та укріплення Вас, обіймаючи Вас зі святим цілунком.

Вашого  поважного Блаженства

люблячий у Христі брат

Олександрійський Феодор II

 

У Великому місті Олександрії,

21 січня 2022

 

* Вжите тут слово за всіма значеннями зараховують до книжних, рідковживаних. Має префікс у значенні «в, всередині» + «стрибання», щось на кшталт «застрибування». Давній морський термін позначав останню фазу потрапляння на чуже судно (абордажу), молодиками за допомогою мотузок, сокир тощо. Зараз використовується на позначення перевищення службових повноважень керівником чи службовцями. Також у церковному дискурсі позначає здійснення служби без попереднього узгодження в єпархії чи парафії, яка має іншу юрисдикцію. Окрім того, означає захоплення права підступним чи анти-канонічним, тобто проти правил, способом.